X-lecie naszego liceum

Opublikowano w Życie szkolne

Dzień 18 listopada 2016 r. był dla Liceum Ogólnokształcącego w Wołczynie szczególnym świętem - obchodziliśmy 10-lecie istnienia szkoły. Dla całej naszej społeczności był okazją do wspomnień. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Dostrzeganie czasu jest cudownym darem dojrzałości.

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz województwa, powiatu i gminy, dyrektorzy oraz nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, dyrektorzy lokalnych instytucji i firm, przedstawiciele wyższych uczelni, sponsorzy, nauczyciele, uczniowie, rodzice i absolwenci szkoły.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Św. Teresy w Wołczynie, odprawianą przez ks. proboszcza Bogdana Kordka. Następnie zaproszeni goście wraz z uczniami i absolwentami liceum udali się na plac przed Gimnazjalno-Licealnym Zespołem Szkół , gdzie burmistrz Wołczyna oraz dyrektor zespołu szkół posadzili drzewo, na którym zawisła pamiątkowa tabliczka.

Oficjalna część uroczystości, którą poprowadzili uczniowie liceum, odbyła się w auli szkoły. Jako pierwsza zabrała głos dyrektor szkoły- pani Ewa Włos, która zaprosiła zebranych w niezwykłą podróż w czasie, przypominając początki LO w Wołczynie oraz prezentując jego najnowsze dzieje, a następnie burmistrz Wołczyna- pan Jan Leszek Wiącek wygłosił okolicznościowe przemówienie. Zarówno pani dyrektor jak i pan burmistrz wykazali się ogromnym zaangażowaniem w powstanie wołczyńskiego liceum.

Z okazji jubileuszu serdeczne gratulacje i życzenia wielu lat rozwoju dla szkoły złożyli na ręce pani dyrektor burmistrz Wołczyna wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej oraz zaproszeni goście. Dla upamiętnienia tego doniosłego wydarzenia przygotowano okolicznościowe medale i upominki oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali zaproszeni do degustacji okolicznościowego tortu oraz obejrzenia wystawy „Dziesięć lat minęło… LO w Wołczynie”. Z okazji jubileuszu wydano również publikację z absolwentami z lat 2006-2016.

Uroczystość 10-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Wołczynie była wyjątkowym dniem, pełnym wzruszeń i wspomnień.

Dziękujemy n/w uczennicom, które swoimi występami uświetniły całą uroczystość:

  • uczennice liceum – solistki: Kinga Konefał i Dagmara Jewtuch
  • uczennice gimnazjum - solistki zespołu „Wielokropek”: Paulina Łabędzka, Aleksandra Ryszka, Zofia Martyniszyn i Roksana Nowak.
  • uczennice gimnazjum - koncert fortepianowy: Aneta Pasierbska, Monika Ogrodowiak i Julia Bednarczuk

Serdeczne podziękowania kierujemy również do sponsorów – przyjaciół szkoły:

Sponsorzy