Było zacnie!

Opublikowano w Życie szkolne

3-dniowa wycieczka do Torunia, której uczestnikami byli uczniowie z klasy IIB, IIC, IIIA, była fenomenalna! W pamięci utkwiła nam wizyta w Centrum Nowoczesności - Młyn Wiedzy. Głównym rekwizytem i wizytówką instytucji jest Wahadło Foucaulta, najdłuższe zamontowane na stałe w Polsce, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi.

Kolejnym punktem programu było Planetarium. Niezwykłe, przestrzenne obrazy tworzone były przez animacje video wyświetlane z projektorów. Warto wspomnieć o zabytkach, o których opowiadał nam lokalny przewodnik. Zobaczyliśmy Starówkę, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa i muzeum Tonego Halika. Wizyta w Piernikarni Mistrza Bogumiła, też była wyjątkowa. Dwie białogłowy zapoznały nas z procesem produkcji słynnych toruńskich przysmaków, a my własnoręcznie wykonaliśmy swój piernik. Zwieńczeniem naszego wyjazdu była wizyta w Biskupinie. Spacerując po "Polskich Pompejach" obejrzeliśmy domy sprzed ponad 2700 lat. Poznaliśmy historię osady, nauczyliśmy się strzelać z luku i lepić gliniane garnki.

Wycieczka na pewno utkwi nam na długo w pamięci, a styl wysławiania się przewodnika poruszył niejedną niewiastę – był zaiście zacny.