Wycieczka do Włoch

Opublikowano w Życie szkolne

Wenecja
Wczoraj rozpoczęła się nasza włoska, wymarzona wycieczka. Podróż trwała ok. 16 godzin, jednak dla nas - podróżników, minęła bardzo szybko. Zza okna autobusu mogliśmy podziwiać zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy oraz urokliwe doliny.

Gdy dotarliśmy na miejsce, mieliśmy chwilkę czasu dla siebie. Spędziliśmy go tak, aby wymienić się pierwszymi przeżyciami z koleżankami i kolegami.

Następnie poszliśmy do stołówki, aby zjeść „obiadokolację”. Jedzenie było delicjous. Mieliśmy okazję skosztować tradycyjnego, włoskiego makaronu z pomidorami, pieczeni w wyśmienitym sosie z ziemniakami, a na deser zaserwowano nam pyszne ciasto z bitą śmietaną.

Jeszcze tego samego dnia udaliśmy się na plażę, którą pieściły spienione fale wód Adriatyku. Pogoda była idealna, a woda świetnie nadawała się do pływania. Część osób spędzała aktywnie czas w morzu, inni wybrali odpoczynek na leżakach przy brzegu. W ten oto sposób oglądaliśmy piękny zachód słońca nad Morzem Adriatyckim.

Ostatnim punktem programu był spacer po deptaku. Wracając do hotelu, wybraliśmy dłuższą drogę, aby jeszcze lepiej poznać tutejszy tryb życia oraz na własne oczy zobaczyć niesamowite włoskie uliczki, która każda zachwycała swoim niepowtarzalnym klimatem. Wszędzie było mnóstwo ludzi, a miasto wręcz tętniło życiem. Dzień uważamy za bardzo udany i już nie możemy doczekać się kolejnych atrakcji, które czekają na nas we Włoszech.