Dzień Patrona - sprawozdanie

Opublikowano w Życie szkolne

Dnia 24 października 2017r w hali Gimnazjalno-Licealnego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wołczynie miał miejsce uroczysty apel z okazji XVII Dnia Papieskiego patrona naszej szkoły pod hasłem przewodnim "Idźmy naprzód z nadzieją". Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie oraz kadra nauczycielska naszej placówki wraz z zaproszonymi honorowymi gośćmi.

Wydarzenia tegoż to dnia zapoczątkowała delegacja wszystkich obecnych do kościoła św. Teresy, w którym o godzinie 9:00 została odprawiona msza święta w intencji społeczności szkolnej, a więc dyrekcji, pedagogów, pracowników administracji, a przede wszystkim – młodzieży, czyli uczniów naszej szkoły, a szczególnie maturzystów.

Następnie wróciliśmy do hali, gdzie po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu szkoły głos zabrała pani dyrektor Ewa Włos, która uroczyście przywitała wszystkich zgromadzonych i wygłosiła krótką przemowę nagrodzoną oklaskami.

Potem nastąpiło wręczenie nagród uczniom za konkursy, kolejno: literacki, plastyczny oraz sportowy, a mianowicie bieg patrona, którego zwyciężczynią w kategorii dziewcząt klas II-III gimnazjum została Roksana Nowak, a w klasach I-III liceum- Martyna Podkówka. Wśród chłopców klas II-III gimnazjum zwyciężył Radosław Figiel, a w klasach I-III liceum Dawid Slimak. Dostali oni medale oraz drobne upominki.

Później swoim talentem muzycznym podzieliły się z nami uczennice: Aleksandra Ryszka, Paulina Łabędzka, Zofia Martyniszyn oraz Karolina Sytniewska, które śpiewem umiliły nam czas spędzony na apelu. Zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Głos przejął pan Wiesław Nowak, który po tym, jak odśpiewaliśmy hymn narodowy, nakazał przedstawicielom klas pierwszych liceum wystąpić do ślubowania. Tekst odczytał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Liceum - Jan Martyniszyn, a ślubowanie odebrali pani dyrektor Ewa Włos oraz burmistrz miasta Wołczyn pan Jan Leszek Wiącek.

Po wyprowadzeniu sztandarów i przemowie pana burmistrza zapowiedziano specjalnego gościa, którym był znany wśród młodzieży raper- Jakub Nowak występujący pod pseudonimem "Anatom". Opowiedział nam o swoich życiowych doświadczeniach, takich jak walka z nałogami bądź depresją, czy wielokrotnych myślach samobójczych. Każdy był poruszony jego wystąpieniem. Na koniec zaśpiewał kilka swoich utworów i rozdawał autografy lub płyty.

Apel zakończył się o godzinie 14:00 i wszyscy uczniowie wraz z opiekunami rozeszli się na lekcję.