Światowy dzień zdrowia 2018

Opublikowano w Życie szkolne

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Corocznie - od 1950 r obchodzony jest on 7 kwietnia. Hasłem tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia jest "Zdrowie dla wszystkich".

W tym roku w szkolnym, Światowym Dniu Zdrowia wzięły udział klasy II oraz III Gimnazjum. Na początku spotkania w przygotowanym szkolnym Galileo, zaprezentowano siedem grzechów, popełnianych przez młodego człowieka, działających destrukcyjnie na zdrowie. Mowa była o narkotykach, alkoholu, dopalaczach,napojach energetyzujących oraz fast-foodach.

Każda z klas, podzielona została na trzy grupy. Grupa pierwsza w pracowni komputerowej, rozszyfrowywała skład substancji zawartych w dopalaczach, narkotykach oraz napojach energetycznych. Należało wskazać, jak poszczególne substancje wpływają na organizm młodego człowieka. Grupa druga opracowywała hasła promujące zdrowy tryb życia. Ostatnia grupa miała za zadanie przedstawić pantomimę o tematyce zdrowia.

Najbardziej treściwych informacji co do wpływu substancji na zdrowie i najciekawsze hasło zdrowotne - zdaniem organizatorek - Pani A. Gajewskiej i B. Łobos-Jastrzębskiej, udzieliła klasa 3a oraz klasa 2b. W nagrodę klasy te otrzymały kosz pełen świeżych, soczystych owoców.