Wiedzą najwięcej o powiecie kluczborskim

Opublikowano w Życie szkolne

Tuż po przerwie wielkanocnej 4 kwietnia 2018r w kluczborskim "Ogólniaku" odbył się finał XVIII powiatowego konkursu "Co wiecie o Powiecie Kluczborskim". Jak co roku nasz Zespół Szkół był reprezentowany dość licznie, gdyż na 30 uczniów zakwalifikowanych do finału, z naszej szkoły pojechało aż 21 uczniów: 4 licealistów, 5 uczniów z klas siódmych szkoły podstawowej i 12 gimnazjalistów. Wśród uczestników dość dużą grupę stanowili uczniowie, którzy po raz pierwszy zmagali się z wiedzą tematyczną o różnorodnych aspektach współczesnego życia społeczno-ekonomicznego oraz wydarzeń z przeszłości historycznej powiatu kluczborskiego. Finał powiatowy został poprzedzony etapem szkolnym, w którym łącznie udział wzięło 55 uczniów, wśród nich było aż 44 reprezentujących nasz Zespół.

Stało się już pewną tradycją, że nasi uczniowie od wielu lat zajmują czołowe miejsca, jednym słowem "wiedzą najwięcej o Powiecie Kluczborskim". Jednak prawdopodobnie, po raz pierwszy w dotychczasowej historii konkursu, czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach szkół zajęło rodzeństwo Aleksandra i Maksymilian Malcherowie, to wielki rodzinny sukces Oli i Maksa!

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz symboliczne upominki, natomiast laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez kluczborskie samorządy oraz lokalnych sponsorów. Nagrody zostały wręczone przez Panią Urszulę Pękala-Dudę, Wicestarostę Powiatu Kluczborskiego, której towarzyszył Pan Mariusz Kaczmarski, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku oraz Pan Mirosław Gos, główny pomysłodawca konkursu oraz nauczyciel geografii w tejże szkole.

Laureaci w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1. Maksymilian Malcher klasa II LO Wołczyn 65,5 pkt.
2. Nalepa Natalia klasa II LO Wołczyn 65 pkt.
3. Bar Julia klasa I C LO Kluczbork 56,5 pkt.
3. Więcek Kinga klasa I C LO Kluczbork 56,5 pkt.

Laureaci w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych:

1. Aleksandra Malcher klasa VII C SP Nr 3 Wołczyn 64,5 pkt.
2. Weronika Marcinkowska klasa III D (gimnazjum) SP Nr 3 Wołczyn 63 pkt.
3. Anna Sobiech klasa VII C SP Nr 3 Wołczyn 62 pkt.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, laureatom gratulujemy dużej wiedzy o naszym powiecie i już teraz zachęcamy społeczność uczniowską do spróbowania swoich sił w przyszłorocznej edycji, której finał odbędzie się w auli naszego Zespołu Szkół.