Święto Patrona

Opublikowano w Życie szkolne

W piątek 26 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Dnia Patrona połączona tradycyjnie ze ślubowaniem uczniów klasy pierwszej liceum i oficjalnym włączeniem ich do społeczności szkolnej.

Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, którą odprawił proboszcz, br. Rafał Tański, a homilię wygłosił br. Daniel Kowalewski, jeden z naszych katechetów.

Po mszy udaliśmy się do szkoły, by kontynuować celebrację. W hali sportowej uroczystości rozpoczęto pełnym dumy i radości odśpiewaniem hymnu szkoły, po czym p. dyrektor Ewa Włos przywitała wszystkich zaproszonych gości oraz podziękowała tym, którzy byli zaangażowani w organizację tegorocznych obchodów. Następnie głos zabrał burmistrz Jan Leszek Wiącek. Akademię poprowadzili ósmoklasiści Kinga Średniak oraz Kacper Rosiak, natomiast w części artystycznej wystąpili: Aleksandra Ryszka, Marcel Wider, Paulina Boduch oraz Natalia Nalepa.

Jak co roku, właśnie podczas uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursów papieskich, związanych z tegorocznym hasłem Dnia Papieskiego, „Promieniowanie ojcostwa”. Wszystkie konkursy cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem – w biegu patrona wzięło udział 109 uczniów, w literackim konkursie papieskim – 84 osoby, a w odsłonie plastycznej – 186 osób. Laureaci zostali uhonorowani nagrodami i medalami. Oto lista tegorocznych zwycięzców:

Konkurs literacki:

Liryka, szkoła podstawowa oraz gimnazjum:
1. Luiza Kirsch
2. Daniel Górka
3. Aleksandra Ryszka oraz Kamil Złotkowski

Proza, szkoła podstawowa oraz gimnazjum:
Wyróżnienie: Jakub Neugebauer

Liryka, liceum ogólnokształcące:
1. Paulina Jantos oraz Mateusz Stańkowski
2. Julia Bednarczuk oraz Mateusz Łężny
3. Dagmara Andrzejko oraz Konrad Perzyński
Wyróżnienia: Małgorzata Betkier oraz Natalia Nalepa

Proza, liceum ogólnokształcące:
Wyróżnienie: Julia Mendel

Konkurs plastyczny:

Nagrodzono prace: Zuzanny Jaszczak, Alicji Kostery, Weroniki Lekkiej, Emilii Olejnik, Nikoli Dziaczuk oraz Aleksandry Ryszki.

Bieg patrona:
Szkoła podstawowa oraz gimnazjum:
Chłopcy:
1. Marcel Burban
2. Patryk Bujak
3. Mikołaj Podkówka

Dziewczęta:
1. Dagmara Kościuk
2. Julia Banko
3. Justyna Stępień

Liceum ogólnokształcące:

Chłopcy:
1. Michał Frankiewicz
2. Hubert Kolman
3. Marcel Schudok

Dziewczęta:
1. Martyna Podkówka
2. Paulina Kwiatkowska
3. Daria Barańska oraz Dagmara Jewtuch

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Po uroczystym wręczeniu upominków laureatom, podziękowano również zaproszonym gościom, za ich obecność i zaangażowanie w życie szkoły.

Tego dnia nie mogliśmy nie wspomnieć o postaci Jana Pawła II i jego naukach. Podczas akademii usłyszeliśmy fragmenty jego nauczania, które aktualne są również dziś.

Ważnym momentem było ślubowanie uczniów klasy pierwszej liceum. Treść roty odczytał Jan Martyniszyn, przewodniczący samorządu uczniowskiego liceum.

Jak co roku nie zabrakło gościa specjalnego. Tym razem był nim Jakub Kęsy, finalista „Idola”. Wśród zaprezentowanych utworów znalazła się i „Barka”. Występ był wyjątkowy – wokalista porwał do tańca uczniów, gości oraz nauczycieli. Udowodnił również, że dobrze bawić można się zarówno przy dźwiękach piosenek rozrywkowych jak i religijnych. Z pewnością tegoroczne święto szkoły zapadnie każdemu na długo w pamięci.