Obóz naukowy w Kotlinie Kłodzkiej

Opublikowano w Życie szkolne

W dniach 6 - 8 czerwca 2019r. 15 uczniów z klasy III c wzięło udział w trzydniowym obozie naukowym w Międzygórzu. Wycieczka nie polegała tylko na zabawie czy zwiedzaniu lecz przede wszystkim realizowany był na niej geograficzno - matematyczny program naukowy nawiązujący do realizowanej przez trzy lata innowacji pedagogicznej. 

Pierwszy dzień rozpoczął się zachwycającym spacerem na taras widokowy w miejscowości Bardo. Tego samego dnia uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na pieszą wycieczkę czerwonym szlakiem na Igliczną obok niesamowitego Wodospadu Wilczki. Kolejnego dnia po przyjeździe do Karłowa klasa wspięła się na sam szczyt Szczelińca Wielkiego. Nie była to jednak jedyna atrakcja tego dnia. Po południu odwiedziliśmy pełen wrażeń labirynt skalny w Błędnych Skałach. Wieczorem, po dużym wysiłku fizycznym regenerowaliśmy siły w uroczym Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdrój. Ostatniego dnia wycieczki po przyjeździe do Kletna zwiedziliśmy piękną Jaskinię Niedźwiedzia. Końcowym punktem programu był Bastion św. Jadwigi w Nysie.
Warto również dodać, iż każdego dnia wieczorem uczniowie klasy rozwiązywali zadania matematyczno - geograficzne dotyczące zwiedzonych miejsc, które wcześniej przygotowali opiekunowie, natomiast w terenie wyznaczali azymut, mierzyli wysokość słońca przy pomocy gnomonu i posługiwali się mapą topograficzną. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę dotyczącą jednego z piękniejszych miejsc Polski. Taki obóz naukowy odbył się po raz pierwszy w historii naszej szkoły.
JK