Podróż jako początek wakacji...

Opublikowano w Życie szkolne

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, nagradzania najlepszych, podziękowań za pracę. Nie inaczej było i w tę środę (19 czerwca). Najpierw wielu uczniów odebrało statuetki Wawrzynów i Glorii w kategorii nauka, sport lub twórczość artystyczna. Następnie były nagrody książkowe lub bony do księgarni. Odczytano również uczniów, którym przyznano stypendia za osiągnięcia naukowe i sportowe, a także tych, którzy zasłużyli na pochwały.


Po części oficjalnej rozpoczęła się muzyczno-taneczna podróż po świecie. Jako pierwszy wystąpił szkolny zespół w składzie: Weronika Marcinkowska, Dawid Tyszkowski, Jakub Krzyżowski oraz Mateusz Łężny z własnym utworem pt. „Przyjacielu”. Oni też zagrali na zakończenie kolejny autorski utwór pt. „Za ciebie”.
Uczestnicy spotkania losowali z koszyka tajemnicze losy i w ten sposób decydowali, które kraje były odwiedzane. Dzięki tej zabawie byliśmy na Kubie (podziwialiśmy ognistą cha- chę w wykonaniu Zuzanny Pecyny i Artura Wrzesińskiego), w Polsce (ludowego kujawiaka zatańczyli Patrycja Garbowska z Aleksandrem Matuszewskim z grupy „Modrzewiacy”), we Francji (układ z pałeczkami zaprezentowały seniorki z wołczyńskiej grupy mażoretek „Aurora”, czyli Kinga Krzemińska, Julia Adamska, Amelia Felusiak oraz Laura Chałupka), w Ameryce (skoczny jive w wykonaniu gości), w Austrii (walca wiedeńskiego zatańczyli Dagmara Kościuk i Aleksander Matuszewski) w Brazylii (gorącą sambę pokazali nam Zuzanna Pecyna i Artur Wrzesiński). Ostatnim odwiedzonym przez nas miejscem była Hiszpania. Przenieśliśmy się tam dzięki paso doble – tańcowi, który oddaje atmosferę areny i walki byków – corridę.
Po tej wspaniałej uroczystości p. Dyrektor ogłosiła WAKACJE. Na to czekaliśmy dziesięć miesięcy.