Poznaj swoje prawa w pracy

Opublikowano w Życie szkolne

W piątek 31 stycznia został rozegrany finał regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Odbył się on w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu, ul. Oleska 121 C. Stawili się  wszyscy zgłoszeni do konkursu uczniowie opolskich szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. Wołczyńskie Liceum Ogólnokształcące reprezentowały wyłonione w eliminacjach szkolnych uczennice klasy pierwszej: Anna Buśko, Anna Kosmala oraz Aleksandra Kamińska. Uczennice udały się do Opola  wraz z opiekunem mgr. Krzysztofem Staszewskim.

Zobacz więcej zdjęć

Zadaniem uczestników finału regionalnego było udzielenie odpowiedzi na 35 pytań testowych. Pytania z trzema odpowiedziami do wyboru, w tym jedną prawidłową, zostały przygotowane przez PIP w Opolu. Mimo uzyskania przez dwie nasze uczestniczki 31 punktów, dziewczyny nie dostały się do finału centralnego, ale ich udział w finale wojewódzkim możemy uważać za bardzo udany.

Dla wszystkich uczestników finału regionalnego zostały przygotowane pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a dla laureatów finału regionalnego ciekawe nagrody rzeczowe.

opiekun
mgr Krzysztof Staszewski