Wspólne śniadania

Opublikowano w Życie szkolne

W ramach realizowanego projektu Zachowaj Równowagę, którego celem jest wdrożenie zasad prawidłowego żywienia w klasach pierwszych gimnazjum uczniowie wraz z wychowawcami raz w miesiącu   wspólnie organizują i spożywają śniadania.

Zobacz więcej zdjęć

Uczniowie sami przygotowują sobie kanapki ze zdrowych produktów, przynoszą do jedzenia również świeże owoce i warzywa. Mają też gotowe, przygotowane przez rodziców zdrowe posiłki.

Zależy nam na tym, aby młodzież nauczyła się systematycznie spożywać  pierwsze zdrowe śniadanie, ponieważ jest ono bardzo ważne do otrzymania energii na cały dzień, a przede wszystkim jest niezbędne do nabycia prawidłowych nawyków żywieniowych. Uczniowie chętnie spożywają razem śniadania, często wymieniając się i częstując różnymi zdrowymi produktami.

Na jednej z lekcji, po spożyciu wspólnego śniadania młodzież obejrzała  przygotowany i przedstawiony przez Pascala film edukacyjny, który upowszechniał wiedzę o prawidłowym odżywianiu się, o składzie i wartości odżywczej żywności , zachęcał do stosowania zdrowej diety i aktywności fizycznej.