Comenius w Czechach

Opublikowano w Comenius

To już kolejny – drugi wyjazd naszych licealistów w ramach realizacji Programu – Comenius – Uczenie się przez całe zycie. Tym razem gościł nas kraj partnerski – Czechy. Mnóstwo wrażeń i niezapomnianych chwil, o których możecie poczytać poniżej, zostanie na długo w naszej pamięci.

Zobacz więcej zdjęć

- Wyjazd comeniusa był bardzo interesujący. Dzięki spotkaniu w Czechach mogłam praktycznie wykorzystać swoją znajomość języków obcych oraz zobaczyłam wiele ciekawych miejsc. Przez pierwsze dwa dni zwiedzaliśmy Pragę. Bardzo spodobało mi się to piękne miasto. Najbardziej ujęła mnie Złota Uliczka oraz widok na panoramę Pragi z Hradczanów. Kolejne dni spędziliśmy już w Moście. Naszym „domem” przez ten czas było miejsce zamieszkania naszej czeskiej koleżanki – Neli. Przyjęła nas ona bardzo miło, cały pobyt u niej spędziłyśmy w bardzo ciepłej atmosferze. Niczego nam tam nie brakowało. Dzięki mieszkaniu u rodzina miałam bezpośredni kontakt z kulturą, tradycjami i życiem codziennym Czechów. Cały wyjazd uważam za bardzo udany. Do Polski wróciłam pełna nowych doświadczeń, wrażeń, znajomości, wspomnień. Anna M.

- W dzień wyjazdu było chłodno, ale nikomu nie znikał uśmiech z twarzy, zapowiadał się słoneczny dzień. Spotkanie z uczestnikami z projektu wywarło na mnie dużo emocji, gry i zabawy zintegrowały nas trochę. Już w pierwszy dzień uczestniczka projektu z Czech zaprosiła mnie do swojej rodziny, bardzo mnie to ucieszyło, choć nie wiedziałam na kogo trafiłam, to fajne uczucie spodobać się komuś poprzez spędzenie wspólnego czasu. Okazało się, że trafiłam na świetną rodzinę, czułam się jak w domu, tylko mówili tam po czesku, ale prawie wszystko rozumiałam :D Codzienne spotkania w słoneczne dni, wspólne zwiedzanie, realizowanie projektu z uczestnikami było bardzo fajne, chociaż czasami naprawdę byliśmy bardzo zmęczeni, ale nikomu to nie przeszkadzało. Naprawdę szkoda było mi wyjeżdżać z Czech, nie mogę doczekać się kolejnego spotkania z Nimi wszystkimi!!! Sara L.

- Wyjazd do Czech był bardzo ciekawy i przede wszystkim udany. Dzięki takim wyjazdom można dużo zobaczyć, a także dowiedzieć się oraz podszkolić się w języku obcym. Przez pierwsze dwa dni zwiedzaliśmy Pragę, gdzie najbardziej spodobał mi się Most Karola. Natomiast następne kilka dni spędziliśmy w Moście. Prawie wszystkie osoby biorące udział w projekcie spały u rodzin. Ja mieszkałam u Neli, z którą wcześniej zdążyłam się już zapoznać. Jej rodzina przyjęła mnie i Anię z wielką radością. Czas, który spędzałyśmy z Nelą był bardzo przyjemny i owocny. Rozmawiałyśmy między sobą trochę po polsku, trochę po czesku. Dzięki temu, że mieszkałam u rodziny mogłam zobaczyć jak wygląda dzień Czechów, poznać ich tradycję i język. Do domu wróciłam pełna nowych wrażeń, znajomości i pozytywnych wspomnień. Magdalena T.

- Słońce, duże miasto oraz przepiękne widoki. Tygodniowy wypad do naszych partnerów w Czechach był ekscytujący i pełen wrażeń. Był też wielkim sprawdzianem językowym, który został zdany pomyślnie. Wszystkie trudności, zmęczenia i wczesne wstawianie było mało znaczące przy pięknych widokach miasta i pobliskich jezior z najwyższej góry zamkowej w Moście. Cały wyjazd uważam za udany, pełen nowych znajomych i doświadczeń, a rodzina do której trafiłam okazała się bardzo miła i serdeczna. Wszystkim niezdecydowanym polecam spróbować. :-) Nicol